ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Κυριακή 25 Απριλίου 2021

Παναιγιάλειος: Ήττα μέσα στο Αίγιο από τον Εθνικό Σκουλικάδου - Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 9ου Ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, ο Παναιγιάλειος γνώρισε την ήττα από τον Εθνικό Σκουλικάδου, στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, με 0-1, με γκολ του Μεταξά στο 55’, ο οποίος δέχθηκε ωραία πάσα από τον Προκόπη και με πλασέ έδωσε την νίκη στην ομάδα της Ζακύνθου.

Στενόχωρο το κλίμα πλέον στον Παναιγιάλειο, που είχε 13 κόρνερ στον συγκεκριμένο αγώνα και πίεσε αρκετά στο β’ ημίχρονο για να ισοφαρίσει, ενώ από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι συνεχώς προσπαθούσαν να κερδίσουν χρόνο, για να κρατήσουν την νίκη, με πάμπολλες φορές να πέφτουν κάτω παίκτες του Εθνικού. Χαρακτηριστικό ήταν ότι κρατήθηκαν 8 λεπτά καθυστέρηση.

Ήταν η 2η εντός έδρας σερί μετά από αυτή απέναντι στον Αίαντα Γαστούνης (0-2).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Σπυρόπουλος-Λελούδας): Καλλιακμάνης, Σπυρόπουλος (67΄Καλούδης), Μήτσης (80΄Ροδόπουλος), Κουραχάνης (76΄Βαλλιάνος), Καφεντζής, Παπαδόπουλος, Παπασπηλιόπουλος, Λιάτος, Μπακατσέλος, Μπούνας, Καραμπούλας.

Η Διοίκηση του Παναιγιαλείου Γ.Σ. ευχαριστεί θερμά το κατάστημα ειδών καθαρισμού Glass Cleaning των κκ. Παναγιώτη και Νίκου Κοντογεώργου, το οπωροπωλείο του κ. Γιάννη Πίκουλα καθώς και τα αρτοποιεία "Μπομποτσιάρη" για την ευγενική τους προσφορά στην ομάδα. Επίσης ευχαριστεί τους δεκάδες φίλους του Συλλόγου που συνέδραμαν οικονομικά για την διεξαγωγή του σημερινού αγώνα.

Το σημερινά αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 9ου Ομίλου:

ΠΑΟ Βάρδας- Ζάκυνθος 1-1 ( 31΄Λαθύρης/ 24΄Κάμερον)

Παναιγιάλειος- Εθνικός Σκουλικάδου 0-1 (55΄Μεταξάς)

ΑΟ Τσιλιβή- Αίας Γαστούνης 2-2  (34΄Αγγελίδης, 36΄Σαμπανέι. 29΄Κουλούρης, 60΄Μπαρδούσης)

Πάμισος- Παλληξουριακός 0-0

Διαγόρας Βραχν.- Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3 (13΄Νάκκα, 24΄Γκάτσης, 81΄Μεζίνι)

Αχαϊκή- Θύελλα Πατρών 2-1(4΄Σουρανής, 55΄Ανδρεόπουλος/ 68΄Τσότρας)

Ρεπό: Διαβολίτσι