ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2022

Κεραυνός Αιγίου: Διατηρεί την μοναξιά της κορυφής παρά την ήττα από τον Προμηθέα 2014

Όποιος περίμενε ντέρμπι αργά χθες το βράδυ στο τελευταίο ματς της 15ης αγωνιστικής μεταξύ Προμηθέα 2014 και Κεραυνού Αιγίου διαψεύστηκε οικτρά όπως δείχνει το τελικό ευρύ 58-35.

Οι γηπεδούχοι του Α. Μελιγδή με κύριο προσόν την αμυντική τους εικόνα ξεκίνησαν πολύ δυνατά, προηγήθηκαν στο α’ 10λεπτο 14-10 και στο ημίχρονο 27-12 (!), μιας και στη β’ περίοδο δέχθηκαν μόλις 2 πόντους!

Από κει και πέρα τίποτε δεν μπορούσε να αλλάξει όπως φάνηκε στην επανάληψη, με τον Κεραυνό πάντως να διατηρεί την μοναξιά της κορυφής αλλά με την Γαλήνη μια ανάσα δίπλα του.

Βασική αιτία για τους 35 πόντους των Αιγιωτών ότι το «βαρύ πυροβολικό» τους Σαμαράς έμεινε άποντος.

Τα 10λεπτα: 14-10, 13-02, 19-09, 12-14.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014: Χρυσανθόπουλος 11 (1), Καλλιακούδας 19 (3), Τσαλμπούρης 10, Πλώτας 4, Βασιλόπουλος 2, Γεωργίου 6 (2), Σοϊλεμετζίδης 6 (1), Ευστρατιάδης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ: Τραγαράς 12 (1), Αγγελόπουλος 7, Εφέπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 13 (1), Γκότσης 1, Σαμαράς, Γιαννακόπουλος, Βαφειάδης, Ηλιόπουλος, Σπηλωτόπουλος.